Bilgi Edinin
kapat
3 Ay ÜCRETSİZ Cloud Sunucu Kodu CLOUD90 Hemen Üye Ol
top banner

PenDC Ayrıcalıkları

Yedekli Sistem

Yedekli Sistem

PenDC alt yapısında kullandığı iki servis sağlayıcıdan, toplamda üç farklı lokasyon üzerinden yedeklilik sağlıyor. Fiber kablolara erişim sağlanmadığında radyo link üzerinden erişimin devam etmesini sağlıyor. Türkiye’nin en büyük operatörlerinden ikisi olan, Turkcell ve Vodafone ile çalışan PenDC, fiber hat, radyo link gibi iletişim kanallarının yanı sıra, UPS, Jeneratör gibi ekipmanlarda da yedekliliği sağlayıp, her daim %100 online kalmayı vaat ediyor.
Temiz Enerji

Temiz Enerji

PenDC kurulduğu andan itibaren, çevreye duyarlı doğa dostu olmayı taahhüt etti. Bunu sağlamak için de toplam 1600m2’yi bulan çatısına, yenilenebilir enerji olan güneş enerjisi sistemi kurdu. Böylelikle hem doğa dostu kalmayı başarıp, tabiata daha az karbon salınımı gerçekleştirdiği gibi hem de rakiplerinden ekonomik olmayı başardı. Yangın söndürme cihazları dahi tercih edilirken, ozon delme potansiyeli sıfır olan cihazlar tercih edildi. PenDC, sonraki yıllarda ise tamamen karbonsuz olmayı hedefliyor.
Satış Öncesi ve Sonrası Destek

Satış Öncesi ve Sonrası Destek

PenDC, müşterilerini dinleyip, onlara en uygun ve en ekonomik çözümler ile buluşturmayı istiyor. Satış öncesinde, ihtiyaca uygun çözümleri sunduğu gibi, satış sonrası müşterilerine 24 saat kesintisiz destek sağlamakla övünüyor. Kendi alanında uzman, destek ekibi, sistem yöneticileri ve network mühendisleri ile problemlere anında çözüm üretiyor.
Güvenlik

Güvenlik

Bir veri merkezinin, sürekliliği, erişilebilirliği en önemli konu olduğu gibi, yetkisiz erişimler de önem sırasında üst sıraları paylaşıyor. Veri merkezinin sürekliliği ve erişimin durmaması için alt yapı kadar önem taşıyan güvenlik konusu için PenDC, profesyonel partnerler ile ortaklık gerçekleştirdi. Veri merkezinin giriş kapısından, NOC odasına, müşteri kurulum odalarından kabinlere, yangın söndürme cihazlarından, elektrik pano odalarına kadar her oda, son teknoloji cihazlar ile korundu. Yetkisiz hiçbir personelin, yetkisi olmadığı alana girmemesi sağlandı. Sistem mühendisleri, network ve sunucuları yazılımlar ile izleyip alt yapının güvenliğini sağlarken, güvenlik personelleri de veri merkezini fiziki koşullardan korumakla görevlendirildi.
Uzman Kadro

Uzman Kadro

PenDC, alt yapısı oluştururken, Türkiye’de hatta yurt dışında önemli rollerde tecrübe kazanmış personel ile yola çıkmayı etmeyi tercih etti. Network mühendisleri, sistem yöneticileri, satış öncesi ve sonrası destek personelleri, yazılım ekibi, kariyerlerini başarı ile sürdürmüş, azimli ve yetenekli bireylerden oluşturuldu.
Tier3 Standartlarına Uygun

Tier3 Standartlarına Uygun

Veri Merkezi Standartlarından Tier 3 standartlarına uygun olarak kurulan PenDC, UPS, elektrik, soğutma ve network sistemlerinin yedekli olarak çalışmasını sağladığı gibi bir diğer taraftan maksimum seviyedeki fiziksel ve elektronik güvenlik sistemleri, yangın algılama ve müdahale sistemleri, 7/24 teknik destek ekibi ile hizmetin kesintiye uğramadan devamlılığı sağlanmaktadır.
5800 m2 Alana Veri Merkezi İçin Kurulmuş Yapı

5800 m2 Alana Veri Merkezi İçin Kurulmuş Yapı

PenDC, 5800m2’lik boyuttaki bir alana, tamamen veri merkezi ihtiyaçları düşünülerek ve uygulamaya konularak inşa edildi. Kendi alanını kullanmak isteyen, veri merkezi hizmeti sağlayan firmalar için, kendi network cihazlarını, sunucularını, disk ünitelerini konumlandırabileceği ayrılmış alanlar tasarlandı.
Servis izleme (Monitoring)

Servis izleme (Monitoring)

PenDC network ekibi, kendi alt yapısını, kendi cihazlarını ve kendi sunucularını 7/24 izlediği gibi, müşterileri için bu hizmeti de sunabiliyor. Opsiyonel olarak sağlanan bu hizmet üzerinde, müşteriler dilediği takdirde, tüm servislerini, PenDC NOC ekibine emanet edebiliyor.
Müşteriye Özel Çalışma Alanları

Müşteriye Özel Çalışma Alanları

Uzun süreler veri merkezlerinde çalışan, aynı zamanda veri merkezlerinde sunucularını konumlandırmış PenDC ekibi, diğer veri merkezlerinin eksikliklerini tecrübe etti. PenDC inşa edilirken, müşterilerinin konforlu, rahat ve problemsiz bir ortamda çalışmasını istiyor. Bu sebeple, müşterilerinin çalışırken, rahat etmesi için müşteri kurulum ve çalışma odaları tasarlandı. Müşteriler zahmetsizce sunucu kurulumlarını yaparken, keyifle çay ve kahvelerini de tüketebiliyor.
Benzersiz Uptime Oranları

Benzersiz Uptime Oranları

Yedekliliğin yedekliliğini düşünen PenDC, üç farklı lokasyon üzerinden gelen fiber alt yapısı, yedekli network omurgası, yedek UPS ve jeneratör sistemleri ile müşterilerine ve ziyaretçilerine %99.9 uptime oranı sunuyor.
Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Söndürme Sistemleri

3M Novec 1230 gazlı söndürme sistemi kullanan PenDC, olası bir yangın durumunda, son teknoloji kullandığı cihazlar ile anında otomatik olarak müdahaleyi gerçekleştiriyor. Korozif olmayan yangın söndürme cihazları tercih edilirken, tüm elektronik devreler için güvenli olmasından dolayı tercih edildi. Gazlı söndürme sistemlerine sahip olmanın avantajını kullanan PenDC, olası bir alarm durumunda, altmış saniye içerisinde yangını söndürdüğü gibi, tüm cihazlar çalışır durumda şekilde kalıyor.
go-top Başa Dön