Bilgi Alın
Bilgi Edinin
kapat
PenDC ile Verileriniz Güvende!
hero banner
Tier 3 Sertifikası
Kesintisiz Hizmet
7/24 Teknik Destek
Tier 3 Sertifika Standartlarına Uygun

Türkiye’de TIER3 standartlarına uygun veri merkezi olan PenDC, 3,5MW toplam gücü ile yaklaşık 5.800 m2’lik alanda, kaynak planlaması, elektrik, iklimlendirme ve network sistemlerinin 3N+1 aktif yedekli olarak çalışması işletimini gerçekleştiriyor.

tier-3 flash
3 Operatörden İnternet Altyapısı

Çift ISP olarak çalışacak olan PenDC internet altyapısı, Telekom, Vodafone ve Turkcell’den gelen gücü birleştirerek farklı POP’lardan gelen 4 ana fiber omurga ve 2 radyolink ile besleniyor.

Veri merkezini kullanacak olan müşterilerine ise ayrıca kendi ASN ve BGP anonslarını yapabilme imkanını sağlıyor.

Özellikle DNS Server ve CDN kurmak isteyen müşterilerin tercih etmek isteyeceği çift servis sağlayıcılı altyapı sayesinde her iki operatör müşterileri de kendi omurgaları ile diğer ISP üzerinden geçmeden en hızlı şekilde veri merkezine ulaşabiliyorlar.

Omurgasını en gelişmiş network cihazları ile kuran PenDC, yedekliliğin yedekliliğini sağlıyor.

ups-cihazi
Çift Yedekli
Modüler UPS Sistemi

Tüm cihazlar ve altyapının tam yedekli olarak tasarlandığı PenDC, iki adet 1MW jeneratör ile senkronize ve çift yedekli olarak 1.5MW destekli modüler UPS sistemine sahip şekilde çalışıyor.

Coğrafi Yedekleme ile
Güçlendirilmiş Güvenlik

Tüm mevcut sistemlerin coğrafi yedeklemesi imzalanan protokoller ile Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde eş zamanlı olarak tutuluyor.